HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

BALET (DÁVNO) PO PRÁZDNINÁCH

BALET (DÁVNO) PO PRÁZDNINÁCH
05.09.2012
-
Liberecký baletní soubor prožívá začátek sezóny jako období „open-airů“, tedy vystoupení pod širým nebem. Po velmi úspěšném uvedení projektu Ballet (ob)session na zaplněném  náměstí v Liberci čeká tanečníky vystoupení v Praze. Na piazzettě Národního divadla se představí s inscenací Psychomachia, kterou liberečtí diváci mohli vidět před prázdninami v rámci večera s názvem Taneční událost sezóny. Pražské vystoupení se uskuteční v rámci festivalu "Pomoz svému divadlu" již zítra, ve čtvrtek 6. září.
Baletní soubor se také chystá do Německa – cílem je Bad Elster. V tamním divadle uvedou liberečtí tanečníci inscenaci Charlotta se vzácnými hosty. Hlavní role císařovny Charlotty a císaře Maxmiliána budou tančit sólisté Národního divadla v Brně Ivona Jeličová a Filip Veverka. Zájezd se uskuteční 14. září.
Baletní soubor se ale především připravuje na svou podzimní premiéru – Čajkovského Louskáčka. A bude to Louskáček vskutku netradiční a přesto stále ten krásný kouzelný, pohádkový… jen trochu jinak. Diváci se mají na co těšit. Zatím můžeme prozradit, že se tanečníci učí zpívat a zpívat bude také Tomáš Dianiška, který se zapojí již do druhé baletní inscenace… Premiéra baletu Louskáček – sen dítěte našeho věku se bude konat 19. října 2012 v Šaldově divadle. 
.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena