HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

ADVENTNÍ LOUSKÁČEK

ADVENTNÍ LOUSKÁČEK
05.11.2013
-
Divadlo F. X. Šaldy připravilo mimořádná odpolední představení určená dětem. Dvě adventní (1. a 8. prosince) a jedna vánoční neděle (29. prosince) budou patřit našim nejmenším, jejich rodičům a prarodičům. K adventu neodmyslitelně patří věnec se čtyřmi svícemi, koledy a dětské těšení na Ježíška, ale také Louskáček – klasický baletní titul s ryze vánoční tematikou.
Balet Louskáček s podtitulem Sen dítěte našeho věku má baletní soubor Divadla F. X. Šaldy na repertoáru od loňského října a od té doby se těší nebývalému zájmu malých i velkých diváků. Klasickou choreografii Lva Ivanova adaptovala šéfka baletu Alena Pešková přímo na míru libereckému souboru. O hudbu P. I. Čajkovského ale diváci ochuzeni nebudou, ani o klasická baletní čísla, jako např. Tanec sněhových vloček nebo závěrečné pas de deux Klárky a prince Louskáčka. V činoherní roli strýčka Drosselmayera se představí Tomáš Dianiška.
Jako předvánoční dárek pro děti je také možné před představením zakoupit Louskáčkovo pexeso. Lístky na tato adventní a vánoční představení jsou již v předprodeji.
.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena