HOME
odkaz
Program
odkaz

SUGAR (Někdo to rád horké)

SUGAR (Někdo to rád horké)
[Peter Stone, Jule Styne, Bob Merrill]

Prohibice, gangsteři, krásná blondýna a dva nezaměstnaní muzikanti...

Muzikanti to neměli nikdy lehké, ani v USA počátku 30. let, v době kdy platila těžká prohibice, zato se všude hrál a tančil swing. Kontrabasista Jerry a saxofonista Joe, kteří se nechtěně připletou do cesty gangsterům a musí zmizet, mají štěstí v neštěstí – dívčí hudební skupina právě hledá hráčky na basu a saxík. Z Jerryho se tedy stane Dafné, z Joea Josefína a jako dvě roztomilé dívky odjíždějí na turné na Miami. Brzy se seznámí s hvězdou orchestru, zpěvačkou a hráčkou na ukulele, půvabnou Sugar Kane. Ta má zase smůlu na chlapy – její slabost pro saxofonisty se jí zatím vždycky vymstila a proto se rozhodla, že s nimi končí a na Miami uloví nějakého milionáře...

Slavnou parodii na černobílé gangsterky Někdo to rád horké z roku 1959 asi není třeba představovat. V režii Billyho Wildera hrál Tony Curtis Joea alias Josefinu a Jack Lemon Jerryho alias Dafné. Nezapomenutelnou roli Sugar vytvořila Marilyn Monroe - byl to jeden z jejích největších filmových úspěchů.

Muzikál Sugar, který vznikl podle filmu o třináct let později, inscenoval v Šaldově divadle Oldřich Kříž v roce 2009. Pro svůj mimořádný divácký úspěch se inscenace po sedmi letech od derniéry vrací a diváci se mohou opět těšit na hvězdné obsazení: v roli okouzlující, svůdné a neodolatelné Sugar Kaneové se představí Adéla Gondíková, do které se zamiluje Jan Kříž, coby Joe – Josefína. Joeova kamaráda Jerryho alias Dafné, o jejíž srdce neúnavně usiluje milionář Sir Osgood Fielding, si zahraje, zazpívá a zatančí Adélin bratr, Dalibor Gondík. To vše samozřejmě s živou hudbou v podání orchestru Divadla F. X. Šaldy pod taktovkou Martina Doubravského.

Inscenační tým
Režie: Oldřich Kříž
Dirigent: Martin Doubravský
Scéna: Jan Kříž
Kostýmy: Veronika Hindle
Sbormistr: Anna Novotná Pešková
Choreografie: Petra Parvoničová
As. režie: Jana Ottová
Hudební příprava: Maxim Biriucov, Tatiana Drybas

Fotografie: Jakub Volný, Pavel Dušek
Další informace

Divadlo: Šaldovo divadlo

Délka představení: 02:40:00

Čas přestávky: 20:15

Premiéra: 04.09.2018

OSOBY A OBSAZENÍ
 
Sladká Sue:BLANKA ČERNÁ
 
Bienstock:MARIAN MIČJAR
 
Sir Osgood Fielding:MICHAL PLESKOT
JIŘÍ DAVID
 
Sugar:ADÉLA GONDÍKOVÁ
 
Joe:JAN KŘÍŽ
 
Psí dečka:OLDŘICH KŘÍŽ
PAVEL HEJL
 
Jerry:DALIBOR GONDÍK
.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena