HOME
odkaz
Program
odkaz

KOMORNÍ KONCERT ve foyer

KOMORNÍ KONCERT ve foyer

KOMORNÍ KONCERT ve foyer Šaldova divadla.

Začátek v 17.00.

ALEŠ TVRDÍK

Narodil se v roce 1997 v Jablonci nad Nisou. Do Základní umělecké školy začal chodit v 7 letech na zobcovou flétnu k panu učiteli Karlu Barešovi a později k paní učitelce Miroslavě Kováříkové. Klarinetu se začal věnovat v 11 letech u pana učitele Vladislava Krejčíka. V roce 2013 úspěšně absolvoval zkoušky na Pražskou konzervatoř, kde v současné době studuje v klarinetové třídě pana prof. Milana Poláka.

Je laureátem mnoha soutěží v České republice i v zahraničí: V roce 2014 získal 2. cenu na mezinárodní interpretační soutěži v Markneukirchenu. V roce 2015 to byly dvě 1. ceny v Itálii a také v České republice: na mezinárodní soutěží Giacomo Mensi v Brenu a mezinárodní soutěži Saverio Mercadante v Noci. Další 1. cenu získal na mezinárodní soutěži Czech Clarinet Art v Teplicích a na soutěži dechových nástrojů Pardubické dechy obdržel 1. místo, titul absolutního vítěze oboru klarinet a zvláštní cenu Jiřího Kotala za krásný klarinetový tón. V roce 2016 získal 2. cenu na mezinárodní soutěži v italském Carlinu (první nebyla udělena) a 1. místo na mezinárodní soutěži dřevěných dechových nástrojů ve Wroclawi. V roce 2017 získal 1. cenu v nejvyšší kategorii eccellenza opět v italském Brenu a v říjnu téhož roku se jako jediný zástupce klarinetu probojoval mezi 15 finalistů z 50 účastníků prestižní mezinárodní soutěže v Milánu, která je určená hráčům na všechny hudební nástroje. V roce 2018 vyhrál stipendium značky Yamaha na půdě Pražské konzervatoře. Dalším úspěchem bylo 1. místo a titul absolutního vítěze na soutěžní přehlídce konzervatoří a hudebních gymnázií ČR v Teplicích. V roce 2019 úspěšně vykonal přijímací zkoušky na hudební fakultu Janáčkovy akademie múzických umění.

Účastnil se masterclassů s předními světovými hráči jako je Yehuda Gilad, Harri Maki, Milan Řeřicha, Franck Amet, Paolo Beltramini, Shirley Brill a další. Jako sólista hrál s orchestry v Německu, Česku a  Itálii. Natočil rovněž nahrávky pro Český rozhlas.

Věnuje se také komorní i orchestrální hře v dechovém triu Tria Ligna a v orchestru divadla F.X. Šaldy v Liberci. S dechovým triem vystoupil mimo jiné i v rámci cyklu festivalových zahrad MHF Smetanova Litomyšl a v rámci výběrových interpretačních kurzů na Crusellově hudebním festivalu ve finském Uusikaupunki. Dále vystoupil v rámci projektu Side by side amsterodamského královského orchestru Royal Concertgebouw Amsterodam na MHF Pražské Jaro. Od roku 2016 pedagogicky působí na ZUŠ Jablonec nad Nisou.

Inscenační tým
Další informace

Divadlo: Šaldovo divadlo

Délka představení:

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena